Blogging behind the sceneHej kochani ♥
Pewnie, chociaż część z Was zastanawiała się kiedyś, jak to w sumie wszystko powstaje, jak mamy tyle tematów na posty, jak to wszystko, mówiąc kolokwialnie, 'ogarniamy'. Postanowiłam, że pokażę Wam, jak prowadzenie bloga wygląda od kuchni. Zapraszam :)   

 

Krok 1
POMYSŁ - bez tego ani rusz. Zazwyczaj pojawia się w najmniej oczekiwanym momencie i siedzi w głowie albo chwilkę, albo nie pozwala o nim zapomnieć. Zdecydowanie częściej ukazuje się w ten pierwszy sposób, dlatego musimy mieć jakieś miejsce do zapisywania go. Najczęściej przy sobie mamy telefon, więc notatnik w nim jest naszym przyjacielem. Ogólną skarbnicą pomysłów jest jednak zazwyczaj jakiś notes lub zeszyt. 

Krok 2
ZDJĘCIA - bez nich nie ma notki. Wyobrażacie sobie sam tekst ? Ja nie. Patrząc na posty innych blogerek biorę pod uwagę tytuł, ale ogromne znaczenie mają fotografie i to większości one decydują o tym, czy poświęcę pare minut na odwiedzenie którejś z witryn. Jeśli macie możliwość umówienia się na sesję z profesjonalnym fotografem lub amatorem, których teraz pełno, to nie zastanawiaj się. Jeśli nie, rób tak jak ja... Za każdym razem powiadamiaj przyjaciółkę, że potrzebujesz zdjęć i to właśnie ona jest zobowiązana do zrobienia ich. 
Krok 3
TREŚĆ I OBRÓBKA - forma zajmująca chyba najwięcej czasu. Obróbka zdjęć czasem jest minimalna, a czasem zajmuje więcej niż napisanie posta. Zazwyczaj pisanie notek zajmuje kolo 1-1,5 godziny, co do zdjęć to bywa różnie.Krok 4
AKTYWNOŚĆ- bo przecież ktoś to musi kontrolować. Jeśli myślicie, że jak postu nie ma przez jakiś czas, to my też tu w ogóle nie zaglądamy. Nic bardziej mylnego. Jest to jedna z pierwszych stron, które otwieram po włączeniu komputera. Na telefonie też czasem tu zaglądam, ale znacznie rzadziej, bo nie lubię aplikacji Bloggera. Przeglądamy komentarze, sprawdzamy statystyki, myślimy co poprawić, a także przeglądamy blogi, które same obserwujemy. 
Myślę, że to najważniejsze 4 nasze obowiązki, bez których po prostu nie da się prowadzić bloga. Oczywiście trzeba też zrobić wygląd bloga, ale nie zawsze robimy to same, więc nie wpisałam tego w 'zasady' blogowania. Mam nadzieję, że zaspokoiłam Waszą ciekawość. Jeśli coś jeszcze Was interesuje, piszcie w komentarzach.
Do następnego ♥

You Might Also Like

0 komentarze

Popular Posts