Back To School - organization

PL: Podczas roku szkolnego mówimy, że nie mamy czasu. Nie prawda! Mamy go, tylko dlatego, że z natury jesteśmy leniami, to nie wykorzystujemy go w 100%. Oczywiście nie możemy się katować nadmiarem zadań, ale przecież dobra organizacja = więcej czasu dla siebie. 

EG: During school year We say that We haven't got time. Not true! We have it, but from nature We are lazy, so We don't use it in 100%. Of course We can't torture us excess of tasks, but  good organization = more free time for yourself.


PL: Pierwszym moim sposobem, który jest zdecydowanie najbardziej widoczny w moim pokoju-tablica. Kiedyś była to tablica z tego postu, lecz teraz postanowiłam zrobić coś nowego. W Ikei kupiłam ramkę na zdjęcie, którą pomalowałam farbą tablicową, dokleiłam dwa kwiatuszki, przewiesiłam na wstążce i gotowe! Super proste, a zarazem całkiem efektowne. 

EG: My first way, which is the most visible in my room-blackboard. Before it was board from this post, but I decided to do something new. In Ikea I bought photo frame, which I painted with chalkboard paint, I glue 2 flowers, hung on a ribbon and You're done! Super simple and quite effective.


PL: Pewnie nie tylko ja zapominam o zadaniach domowych. Nie, nie chodzi mi tu o "zapominam", tylko gdy naprawdę mi coś wyleci z głowy. Mój sposób? Zawsze na stronie, gdzie zapisuję informacje o zadaniu czy sprawdzianie, przyklejam karteczkę. Pakując ten zeszyt przed następną lekcją, wiem, że muszę do niego zajrzeć.

EG: Probably not only I forget about my homework. No, I'm not thinking about "forgetting", but when I'm really forgot about it. My way? Always on the page where I write informations about homework or test, I stick a note. When I'm packing this notebook before next classes, I know that I have to look at it.

PL: Kolejny sposób, to po prostu kalendarz. Mój w tym roku nie zachwyca, bo dostałam go z pracy mojej mamy, więc też środka Wam nie pokażę. Wszystkie sprawy szkolne notuje w nim na zielono, a czas, który przeznaczę na naukę na niebiesko (normalnie piszę czarnym). Wyrobiłam sobie zwyczaj zaglądania do niego codziennie, więc jak najbardziej się sprawdza.

EG: Next way, it's calendar. Mine isn't admire, because I got it from my mother's work, so I don't show You inside. All school records are in green colour, and time, which I have for studying on blue (normally I write black). I have developed a habit of peeking into it every day, so it works.


PL: Na pewno macie czasem takie sprawy, które są ważniejsze do załatwienia, albo musicie je zrobić rano. Do przypominania o tego typu problemach służy mi taki duży spinacz, w który zaopatrzyłam się w moim ukochanym sklepie Tiger, który w końcu powstał w pobliżu. 

EG: For shure sometimes You have things that more important or You have to do in the morning. To remind me of this types of problems is to me big clip, which I have from my lovely shop Tiger, which finally is nearby.

Jakie są wasze sposoby na organizację związaną ze szkołą? 
What's Your ways for school organization?

You Might Also Like

5 komentarze

 1. Jaką masz czcionkę posta? :)
  napisz na blogu:
  berrythere.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie umiesz wszystko sobie zaplanowac.

  OdpowiedzUsuń
 3. Moje sposoby na organizację? Hmm...zdecydowanie kalendarz! Oprócz tego karteczki na tablicy korkowej z przypomnieniem są świetną sprawą :)

  W wolnej chwili zapraszam do siebie!
  http://the-fight-for-a-dream.blogspot.com
  Jeśli blog przypadnie Ci do gustu byłoby mi miło gdybyś zaobserwowała.

  OdpowiedzUsuń

Popular Posts