Hierarchy

Każdy z nas ma jakąś hierarchię wartości, choć czasem nie zdajemy sobie z tego sprawy. Zawsze coś będzie ważniejsze od czegoś, i tak, to już jest nasza hierarchia. Moja się zmieniła, nieznacznie, ale tak mała zmiana ma ogromny wpływ na moje życie. Wystarczyło wnieść jeden punkt wyżej i od razu nabieram chęci do życia. 

-        -        -


Each of us has a hierarchy of values, but sometimes we aren't aware of it. Always something is more important than anything, and yes, it's already our hierarchy. My changed slightly, but this small change has a huge impact on my life. It was enough to make one point above and immediately kidding zest for life.

Pierwsze miejsce na równi zajmuje zdrowie i najbliżsi, czyli rodzina i przyjaciele. Jeśli nie mamy zdrowia, to tak na prawdę nic nie mamy, bo po co mi miliony jeśli mam szansę przeżycia maksymalnie tygodnia? Całe szczęście moje ma się całkiem dobrze. Wystarczy wziąć codziennie tabletkę i wszystko jest w normie. Pamiętajmy, że nasza psychika też może być chora, a to już jest chyba najcięższy kawałek chleba. W utrzymaniu jej zdrowia ma udział ogrom czynników. Nie przysparzajmy sobie jeszcze więcej utrudnień psychicznych. Najbliżsi. Nikt nie lubi być cały czas sam. Czujemy się wtedy niepotrzebni, a to nas zabija, dlatego tak ważne są osoby, które są zawsze z nami na dobre i złe.

-        -        -

The first place is on par health and closest family and friends. If You don't have health, so You really don't have anything, because for what millions if I have a chance of survival than a week? Fortunately, I'm quite well. Just take a daily pill and everything is normal. Let us remember that our psyche can be ill, and it's probably the heaviest piece of bread. In maintaining its health is part enormity of factors. Don't bring yourself even more handicaps psychic. The closest. Nobody likes to be alone all the time. We're then useless, and it's killing us, so important are the people who are always with us in good and bad times.
Drugi stopień na podium zajmuje szczęście, i tu zaszła u mnie zmiana. Wcześniej robiłam wiele rzeczy nie zwracając uwagi na to czy jestem szczęśliwa. Teraz widzę jaki ogromny błąd popełniałam. Do spełnienia tego punktu potrzebny jest pierwszy. Nie będę się tu rozpisywać o szczęściu, bo planuję osobny post na ten temat, który pojawi się niedługo. 

-        -        -

The second step on the podium is happiness, and here occurred in my change. Previously I did a lot of things without paying attention to whether I'm happy. Now I see I've made a huge mistake. To meet this need is the first point. I will not dwell here on happiness, because I plan a separate post on this topic, which will appear soon.
Dopiero na trzeciej pozycji umieściłam rozwój intelektualny. Dlaczego? Bez zdrowia, przyjaciół, rodziny i szczęścia na nic zda mi się habilitacja i miliard innych dyplomów, które mogłabym zdobyć, gdyby edukacja była moim numerem jeden. Niestety do końca gimnazjum jest etap uczenia się tak naprawdę wszystkiego i niczego. Nie możemy sobie na dobrą sprawę wybrać tego, co nas interesuje i przyda się w przyszłości. W liceum/technikum już mamy możliwość dobrania indywidualnie kierunku, w którym chcielibyśmy się kształcić. Dlatego chciałabym się przykładać tylko do tych przedmiotów, które mnie zaciekawiają i będą przydatne, a resztę ogarnąć tak, żeby nie było problemów typu zagrożenia czy nieklasyfikowanie. Uważam, że tracenie czasu na wkuwanie czegoś, czego nigdy nie wykorzystam jest bezsensowne. 

-        -        -

Only at the third position I put intellectual progress. Why? Without health, friends, family and happiness for nothing seems to me to habilitation and a billion other diplomas, which I could earn if education was my number one. Unfortunately till the end of gymnasium is the stage of learning really anything and everything. We can't as a matter choose what interests us and be useful in the future. In high school/technical school we have the ability to individually select the direction in which we would like to educate. Therefore, I would like to apply only to those items that I interests me and will be useful, and the rest embrace, so that there were no problems such fail the class or unclassified. I think that wasting time to cram something that never will use is meaningless.
To jest moje podium jeśli chodzi o hierarchię wartości. Jeśli nie zastanawialiście się nigdy co jest dla Was najważniejsze zróbcie to teraz. Mnie bardzo pomogło poukładanie sobie tego. Zostawcie też w komentarzach swoje top 3 wartości. Jestem bardzo ciekawa, co jest dla Was piorytetem.

-        -        -


It is my stage in terms of the hierarchy. If You haven't ever wondered what is most important for You do it now. I helped a lot of rearranging themselves. Leave it in the comments of your top 3 values. I'm very curious to see what is right for You piority.

You Might Also Like

6 komentarze

 1. Mega inspirujący post. :) Koooocham Twoje włosy! :D

  juliabloger.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje bardzo, nie ukrywam, że też je lubie haha.

   Usuń
 2. Dla mnie ważnych wyznacznikiem jest rodzina, bo to oni wspierają mnie w trudnych chwilach. Miłość też jest bardzo istotnym elementem ludzkiego życia ;)

  U mnie nowy post, zapraszam!
  MÓJ BLOG
  MÓJ KANAŁ NA YT

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam się z Tobą w 100%, każdy ma własną hierarchię wartości, chociaż nie zawsze ma tego w pełni świadomość. Dla mnie najważniejsze są relacje z przyjaciółmi oraz dobra zabawa ;p W sumie dzięki tej hierarchii łatwiej znaleźć sobie drugą połówkę, gdyż mając tą samą hierarchę i te same cele, lepiej dążyć do nich w dwójkę :) Szczególnie, jeśli jest to chęć zwiększenia rodziny. ;p
  Bardzo inteligentnie podeszłaś do tematu- swoją drogą- bardzo kreatywnego tematu.
  /Agrafka
  NASZ BLOG - KLIK

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne zdjęcia! <3
  Bardzo ciekawy post, jeszcze z takim się nie spotkałam.
  U mnie też pierwsze miejsce w hierarchi zajmują rodzina i przyjaciele. Zdrowie też jest mega ważne, bo na co nam bogactwo jeśli nie będziemy w pełni zdrowi?
  Mój blog - klik!

  OdpowiedzUsuń

Popular Posts