Busy, busy, busy


XXI wiek to czasy, w których każdy z Nas bierze udział w wyścigu szczurów. Nie ważne czy masz 12, 20, 40 czy nawet 60 lat ciągle za czymś gonisz, ciągle brakuje czasu. Jak nie oszaleć i znaleźć czas na przyjemności ? Trzeba być dobrze zorganizowanym, a to niestety nie jest mocną cechą niektórych osób. 


Żyjemy w ciągłym biegu. Szkoła, dom, nauka, praca, obowiązki, zajęcia dodatkowe i tak w kółko. Nie mamy czasu dla siebie. Dostajesz sms'a "Hej, idziemy gdzieś?" i jesteś zmuszony po raz kolejny odpowiedzieć, że nie masz czasu. Chciałbyś w końcu odpocząć, ale kiedy ? Po za tymi paroma godzinami na sen, mamy kilka chwil, w których możemy popaść w otchłań słodkiego lenistwa, co zazwyczaj wygląda tak, że padamy ze zmęczenia i ze słodkością nie ma to nic wspólnego.


Chcemy znaleźć czas dla przyjaciół, rodziny, dla samych siebie, ale czasem doba bywa zbyt krótka. Zaraz, zaraz. Czy na pewno problem jest w tym, że mamy do dyspozycji tylko 24 godziny ? Chyba jednak da się coś z tym zrobić. Jedni są dobrze zorganizowani sami w sobie, nie potrzebują nic notować ani ustawać planu dnia za pośrednictwem kawałka papieru. Drudzy (tacy jak ja) muszą sobie troszeczkę w tym wszystkim pomóc. Taki jeden zeszytowy wytwór jednej z hal produkcyjnych może nas wspomóc. Planujmy godzinami, rozpisujmy wszystko, szukajmy chwili dla siebie, ale też kawałka czasu dla bliskich. Przy odrobinie chęci na pewno pomoże. Na swoim przykładzie mówię i dam sobie rękę uciąć, że jeśli będziecie mieli dość silnej woli, aby się trzymać tego co zanotujecie, wykorzystacie te 24 godziny miliard razy lepiej niż dotychczas. 


Wy też ciągle nie macie czasu i jesteście zajęci ? Jak sobie z tym radzicie ?
Piszcie w komentarzach. Do zobaczenia w sobotę :*

You Might Also Like

0 komentarze

Popular Posts