Stań w lustrzeStoję w lustrze i co widzę ? 
Widzę dziewczynę, która ma wielkie ambicje, która próbuje spełniać marzenia mimo częstego wyczerpania i braku czasu, starającą się pogodzić wszystkie obowiązki tak, aby mieć chociaż chwilę czasu dla siebie i bliskich. Widzę dziewczynę, która choć miewa chwile słabości, brnie do wyznaczonego celu za wszelką cenę, dziewczynę, która ma najlepszych przyjaciół, cudownego chłopaka i wspaniałą rodzinę. Widzę dziewczynę, która ma pasję i ogromne plany na przyszłość, dziewczynę, której życie ma sens, chociaż czasem tego nie dostrzega, dziewczynę, która stara się być optymistką, która z dnia na dzień coraz bardziej wierzy w siebie. Widzę dziewczynę, która jeszcze pokaże Wam na co ją stać. A teraz Ty stań w lustrze. Co widzisz ? 


Czekaj, czekaj.. Stop ! To nie ma Cię dołować, a motywować. Czemu mówisz jestem brzydka ? Popatrz, masz przepiękne włosy, a oczy lśnią jak diamenciki. Czemu jesteś dla siebie tak bardzo krytyczna ? Czemu nie dostrzegasz w sobie piękna, które każdy z nas posiada ? Czemu patrzysz na wygląd ? Przecież najpiękniejsze jest serce człowieka i to co ma w środku. Pomyśl o tym co chcesz robić. Nie, nie teraz.. W życiu. Pomyśl o tym, co chcesz w sobie zmienić, pomyśl, co jest w Tobie najpiękniejsze. Popatrz na siebie okiem optymistycznej małej pięciolatki, która uważa się za piękną istotkę. Spójrz teraz do lustra. Co widzisz ? A no właśnie... I o to mi chodziło. 


Mam nadzieję, że niektóre osoby zmienią coś i zaczną patrzeć na siebie tym dobrym okiem. Przecież inni ludzie już wystarczająco nas dołują, po co mamy się dobijać jeszcze bardziej ? Czemu mamy dawać im satysfakcję z tego, że stłamsili kolejną osobę ? Pokażmy im, że nie zmienią naszego myślenia na gorsze, a na lepsze. Pokażmy to im, a przede wszystkim samym sobie...

You Might Also Like

0 komentarze

Popular Posts