People help people


Hej kochani ♥
Jak dobrze pewnie wiecie, jutro 23 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ! Mam nadzieję, że każdy z nas wrzuci pare groszy, a na ulicach będzie się roić od czerwonych serduszek. Wiele osób myśli, że pieniądze idą do kieszeni Owsiaka, ale popatrzmy na to jakie sprzęty po każdym finale zakupuje WOŚP. Pewnie jakaś część Panu Jerzemu też jest odstąpiona, ale pieniądze przede wszystkim są przeznaczone na to, na co powinny. Złotówka, a nawet mniej nas nie zbawi, a jak to się mówi ziarnko do ziarnka i zbierze się miarka.


Ten post nie będzie tylko o WOŚPie, bo nie uczestniczę w tym w postaci osoby zbierającej pieniądze, ale za rok kto wie. Dzisiaj chodzi o ogólną pomoc. Wszystkie te sms'y o treści POMAGAM itp. na prawdę, nie kosztują nas majątek, a często przeznaczamy tę a nawet większą sumę na coś zupełnie bezsensownego, jak na przykład prezenty na asku. Czemu nie jesteśmy w stanie chociaż raz na rok wysłać jednego takiego sms'a albo wrzucić coś do puszki WOŚPu i mieć na koncie dobry uczynek ? Jednym z moich postanowień noworocznych jest pomagać innym. Nie ważne w jaki sposób. Na pewno raz na 3 miesiące (ponieważ co tyle doładowuję telefon) będę wysyłała takiego sms'a. 

Jeśli widzicie gdzieś w internecie obrazek czy wiadomość, taką jak ta powyżej udostępnijcie ją. Może Wy nie macie tego, o co prosi autor, ale możecie to przekazać dalej nie wydając ani grosza. Pamiętajmy, że można pomagać na wiele sposobów, nie tylko finansowo, nie tylko osobom chorym. Czasem zwykłe przytrzymanie drzwi starszej osobie lub ustąpienie miejsca w autobusie jest pomocą. Jeśli sąsiadka w podeszłym wieku taszczy torby z zakupami ze sklepu, a my nastolatkowie idziemy, a jedynym naszym obciążeniem jest telefon lub plecak, czemu nie pomożemy ? A no bo nam się nie chce, spieszy się albo po prostu jesteśmy chamscy i nie mamy serca. 


Ten post miał przekazać i zachęcić Was do tego, żeby pomagać w nawet najbardziej wydawałoby się banalnych i codziennych czynnościach. Przy okazji będziemy mieli świadomość, że zrobiliśmy coś dobrego. Proszę Was o udostępnianie tego obrazka powyżej. Z góry dziękuję i zapraszam za tydzień :*

You Might Also Like

0 komentarze

Popular Posts