Dreams come true


Nasze życie - szare, nudne, monotonne. Ale czy na pewno ? Tak na prawdę jest ono piękne, ale niestety bardzo rzadko to doceniamy. Co może je uczynić jeszcze piękniejszym ? Moja odpowiedź - marzenia. Każdy powinien je mieć. Od tych najmniejszych, po te ogromne. Dzięki nim mamy jakiś cel w życiu, nadają one sens naszemu istnieniu.  Możemy osiągnąć WSZYSTKO, naprawdę

To czemu z realizacją naszych marzeń mamy problem ? Zazwyczaj dlatego, że musimy się w to bardziej zaangażować. Do spełnienia niektórych marzeń potrzeba dużo czasu, często silnej woli i motywacji, a zazwyczaj też wyznaczonej sumy pieniędzy. Powinniśmy starać się spełniać każde marzenie. 


Przysiądź na chwile, weź do reki długopis i kartkę. Zastanów się i wypisz wszystko to, o czym marzysz. Nie ważne czy będą to marzenia możliwe do zrealizowania teraz, czy w dalszej przyszłości. Przywieś tą kartkę w wybranym przez siebie miejscu. Popatrz na nią.. Jak myślisz, który z punktów chciałbyś pierwszy zrealizować ? Podkreśl go. Teraz pomyśl co Ci do tego potrzebne ? Motywacja ? Znajdź ją. Pieniądze ? Skarbonką może być nawet słoik po nutelli czy dżemie. Wrzucaj do niego pare złotych co jakiś czas, a na pewno uzbierasz wyznaczoną sumę. A może potrzebna Ci znajomość obcego języka ? Zapisz się na zajęcia, a jeśli nie lubisz takiej formy, to daje słowo podstaw nauczysz się sam w domu, jeśli tylko będziesz chciał. Do spełnienia Twojego marzenia potrzebne jest jeszcze coś innego ? Na pewno istnieje coś, co pozwoli Ci je zrealizować. 


Najważniejsze to nie poddawać się. Może potrwa to rok, a może nawet dłużej, ale pamiętaj, że lepiej dochodzić małymi kroczkami przez dłuższy czas, niż siedzieć i czekać na cud. NIGDY, ale to nigdy nie rezygnuj z marzeń. Patrz codziennie na tą listę i przypominaj sobie co chcesz osiągnąć. Cel jest bliżej niż nam się wydaje. Wystarczy zrobić pierwszy krok w jego stronę. Potem będzie tylko lepiej.

Jakie macie marzenia ? Próbujecie je spełniać czy jak na razie nic z tym nie zrobiliście ? 
Piszcie w komentarzach. Do następnego ;*

You Might Also Like

0 komentarze

Popular Posts