Co musi zawierać blog żebym go czytała ?


Hej kochani <3
Na początku chciałabym Was przeprosić za sześciodniową nieobecność. Była ona spowodowana tym, że albo nie miałam pomysłu na post albo zdjęć do niego.  Ale w końcu mam i zdjęcia i pomysł. Jak zdążyliście zauważyć będzie to post " Co musi zawierać blog żebym co czytała ? " 

1.Wygląd
Coś co ma bardzo duży wpływ na to czy zostanę na blogu dłużej czy od razu kliknę w czerwony krzyżyk. Musi być on jasny, przejrzysty i dobrany kolorystycznie. Miliony latających serduszek czy innych kształtów rozpraszają i nie dają się skupić na treści. Szerokim łukiem omijam też ciemne blogi. Nie wiem czemu, ale też nie umiem się wtedy wczytać w post i przytłaczają mnie te ciemne kolory.

2.Zdjęcia
Oczywiście dobrze by było żeby każdy miał lustrzankę. Niestety nie jest to możliwe. Sama jej w sumie nie posiadam, ale oczywiście nie musisz mieć nie wiadomo jakiego sprzętu żeby robić dobre zdjęcia. Wystarczy trochę się postarać. Nawet telefonem uda Wam się zrobić coś fajnego. Zdjęcia z kamerki internetowej ? 
NIE, NIE i jeszcze raz NIE. Najlepiej jeśli zdjęcia 
są duże i jasne.


3.Różnorodność
Wiadomo, że wszystkim na raz dogodzić się nie da, dlatego mieszaj tematy postów. Jedni wolą TAGi, inni outfity, a jeszcze ktoś woli coś innego. Wszystkiego po trochu i na pewno wszyscy czytelnicy będą zadowoleni. No chyba, że z góry jest założone i czytelnicy są poinformowani, że będą się pojawiać posty tylko na jakiś wybrany przez Ciebie temat. 

4.Język
Jak widzę blog, gdzie co chwilę jest "lol" lub "xD" albo tysiące minek od razu wychodzę. Rozumiem napisać emotkę raz na post, ale nie przesadzajmy. To nie jest wiadomość do koleżanki/kolegi. Wulgaryzmy... Tak, widząc takie coś też naciskam czerwony krzyżyk. Pamiętaj, że internet ma teraz prawie każdy człowiek. Twoi rodzice, nauczyciele, sąsiedzi, znajomi Twoich rodziców i rodzice Twoich znajomych. Myślisz, że nikt z dorosłych tego nie widzi, a jednak. Tak samo zadbaj o ortografię. Na bloggerze nie jest to takie trudne. Błędy się podkreślają, tylko nie każdemu się chce je poprawiać.


5.Obs/obs i kom/kom
Roi się od tego typu dopisków w komentarzach i na facebooku na grupach blogerów. Moim zdaniem, jeśli wkładasz w bloga serce to obserwatorzy sami przyjdą i będą komentować. Musisz być po prostu wytrwały i systematyczny.

6.Bądź sobą !
Nie spisuj całego posta od znanej bloggerki zmieniając trochę tekstu. Nie udawaj nikogo. Bądź sobą, pisz to co chcesz i kiedy chcesz. Nie pisz posta bo musisz, tylko dlatego że chcesz. Wkładaj serce i dużo pracy w Twojego bloga.


Chyba trochę się rozpisałam. 
Co według Was powinien mieć blog ? 
Piszcie w komentarzach.
Do następnego ;*

You Might Also Like

0 komentarze

Popular Posts