Small grey person

Wstajesz rano, szykujesz się do szkoły. Jak zawsze zwykłe czarne spodnie, biała bluzka, bluza i trampki, nic nadzwyczajnego. Wychodzisz z domu, idziesz na autobus. Wsiadając zajmujesz miejsce sama, gdzieś na tyle, żeby Cię nikt nie zauważył. Twój przystanek, wychodzisz i idziesz do szkoły. Siadasz na korytarzu, gdzieś w rogu. Zaczyna się lekcja, zajmujesz miejsce z tyłu, żeby nikt nie patrzył, a broń Boże nauczyciel o coś zapytał. Nie odzywasz się, sama nie zagadujesz, nie chcesz zwracać na siebie uwagi. Wracasz do domu. Masz ochotę pobiegać, bo to kochasz, ale co jeśli kogoś spotkasz? Co ludzie pomyślą? Zobaczą Cię taką czerwoną i spoconą, nie ma mowy. Zostajesz w domu. Bardzo chciałabyś założyć kanał na Youtube i bloga. Teoretycznie już to zrobiłaś. Filmiki nagrywasz, montujesz i wrzucasz na kanał, ale tylko na prywatny, tak by nikt nie mógł obejrzeć. Posty też piszesz, ale nie publikujesz. Boisz się, że Cię wyśmieją. A nawet jeśli nie, to przecież nic nie osiągniesz, bo w końcu kim Ty jesteś? Małym, szarym człowiekiem, nikim więcej. 


-        -        -

You wake up in the morning, get ready to school. Casual, black trousers, white T-shirt and sneakers, like always, nothing speciall. You go out and walk to the bus stop.  Getting on You take a seat alone, somewhere in back that no one noticed You. Your stop, You go out and go to school. You sit in the corridor, somewhere in the corner. Lesson starts, You take a seat in the back, so no one is looking, and God forbid a teacher ask about something. You don't speak, You don't start the conversation, don't want to pay attention to yourself. You're going home. You want to jog because You love it, but what if someone meet You? What will people think? They will see You red and sweaty, no way. You stay home. You would like to set up a Youtube channel and a blog. In theory already You did it. You make videos, mount and drop it on the channel, but only for private, so that nobody can see. Posts, You also write them, but don't publish. You are afraid that people will laugh. And even if not, after all, You'll achieve nothing, because in the end who are You? Small, gray person, nothing more.

Utożsamiasz się chociaż z częścią tego co właśnie przeczytałaś/eś? Jeśli tak, to zastanów się czy chcesz tak żyć. Nie? Zmień to, teraz.  
-        -        -

Although You identify with part of what You have just read? If yes, consider if You want to live like that. No? Change it, now.

You Might Also Like

1 komentarze

  1. Świetny post
    Ja bałam się gdy zakładałam bloga, i myślałam dokładnie tak jak ty to przedstawiłaś. Ale teraz prowadzę go i jestem z siebie zadowolona, jak narazie doszłam daleko nawet nie sądziłam, że dojdę do tego. Śliczne zdjęcia idealnie pasują do posta. Pozdrawiam oliwiafelkel.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Popular Posts